Multidec®-4000 nowe narzędzia do odcinania

utilisDo asortymentu narzędzi Utilis wprowadzone zostały nowe narzędzia do odcinania Multidec®-4000. Znajdują one zastosowanie w cięciu materiału o średnicy do 65mm m.in. na centrach tokarsko frezarskich np. Willemin-Macodel, Bumotec czy Tsugami.

Listwa pozwala na łatwą wymianę płytek a ze względu na modułowość, oprawka umożliwia wymianę listwy bez konieczności wymiany całej oprawki na nową.

Zintegrowany system chłodzenia kieruje chłodziwo na krawędź płytki co jest ważne głównie w przypadku odcinania dużych średnic, gdzie dzięki chłodzeniu wzrasta żywotność narzędzia oraz niezawodność procesu cięcia.

multidec-LUB

System wymiennych sekcji narzędziowych dostępny dotychczas dla maszyn Tornos SwissNano został rozszerzony o kolejne typy maszyn.

Obecnie dostępne są dla maszyn Tornos, Star i Citizen.

Do tych maszyn Utilis przygotował wymienne sekcje narzędziowe, do których w zależności od maszyny można zamocować od 2 do 7 noży. Sekcje te montuje się bezpośrednio do płyty narzędziowej maszyny.

Zalety:

  • Zastosowanie regulowanych stoperów ułatwia ponowne zamocowanie narzędzia w pozycji w jakiej się znajdowało przed jego wyjęciem.
  • Do sekcji narzędziowych można dołączyć chłodzenie skąd bezpośrednio jest ono podawane do klinów posiadających dwie dysze wylotowe ukierunkowane na wierzchołek narzędzia.
  • Dodatkowe przyłącza do podawania chłodziwa.
  • W zależności od typu maszyny można dobrać kliny dostosowane do dłuższych narzędzi.
  • W każdym klinie znajduje się regulator z pozwalający na włączenie / wyłączenia dopływu chłodziwa.

Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Promocje

Zobacz wszystkie promocje