UTILIS precyzyjne narzędzia skrawające

MULTIDEC-CUT 3000

Są to narzędzia do toczenia i przecinania stosowane w automatach tokarskich wzdłużnych o maksymalnej średnicy pręta Ø32mm. Płytki skrawające są dwustronne i mogą być montowane w oprawkach o przekroju od 8 do 25mm. Chronione gniazdo płytki gwarantuje powtarzalność ustawienia <0,01mm

MULTIDEC-CUT 1600

System przecinania i toczenia jest odpowiedni do automatów tokarskich wzdłużnych o maksymalnej średnicy Ø10mm. Dwustronne płytki skrawające mogą być montowane w oprawkach o przekroju od 7 do 25mm. Chronione gniazdo płytki gwarantuje powtarzalność ustawienia <0,01mm

MULTIDEC-ISO

Ta seria narzędzi oferuje oprawki z chłodzeniem oraz bez chłodzenia dostosowane do płytek systemu ISO. Oferowane płytki posiadają duży wybór geometrii, łamaczy wiórów i pokryć. Oprócz płytek węglikowych oraz wykonanych z cermetalu  w ofercie znajdują się płytki diamentowe PCD.

MULTIDEC-TOP

Są to narzędzia będące rozwinięciem standardowych płytek ISO pozwalające na precyzyjną obróbkę tokarską. Wzmocniona krawędź skrawająca o kącie wierzchołkowym 86 stopni pozwala na toczenie z dużymi wartościami posuwu przy zachowaniu jakości powierzchni. Porównując z geometrią typu Wiper geometria TOP pozwala na wykonanie wysokiej jakości powierzchni bez tendencji do drgań.

MULTIDEC-BORE MICRO

Obróbka wewnętrzna małych otworów może być realizowana przez wytaczanie, rowkowanie czy gwintowanie w zakresie od 0,5 do 8,0mm. Narzędzia montowane są w oprawkach, które mogą być montowane bezpośrednio w korpusie maszyny lub tulejkach zaciskowych typu ER. Powtarzalność i dokładność wykonania oraz ustawiania węglikowych narzędzi w oprawce jest mniejsza niż 0,01mm.

MULTIDEC-TOURIN

Jest to seria miniaturowych frezów węglikowych do wykonywania gwintów za pomocą interpolacji kołowej. Stosując te narzędzia możliwe jest wykonanie wykonywanie gwintów metrycznych i calowych w otworach od  Ø1,0

MULTIDEC-WHIRLING

Zastosowanie aż 12 ostrzy skrawających w systemie głowicy obrotowej wykorzystywanej m.in. przy wykonywaniu gwintów medycznych, znacząco poprawia wydajność produkcji. Wykorzystując ten system można wykonać kompletną obróbkę gwintu w  jednej operacji bez konieczności wykonywania wcześniej operacji toczenia pozwalając przez to wykonywać długie gwinty na automatach wzdłużnych.

SYSTEMY NARZĘDZIOWE

Zastosowanie systemów narzędziowych  MULTIDEC-BACTOOLS, MULTIDEC-MODULINE, TECKO, HSK, PSC, KM™, ESCOMATIC, TORNOS  pozwala na wykonanie kompletnej obróbki. Systemy te charakteryzują się stabilnością, modułowością i precyzyjnym mocowaniem narzędzia.

MULTIDEC-LUBE

Jest to system podawania chłodziwa do strefy obróbki przy zastosowaniu oprawek tokarskich bez chłodzenia. Zastąpienie standardowego klina mocującego narzędzie systemem MULTIDEC- LUBE pozwala na zwiększenie żywotności narzędzia poprzez usunięcie powstałych wiórów ze strefy obróbki oraz odpowiednie chłodzenie krawędzi tnącej.

Pliki do pobrania od UTILIS

Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Promocje

Zobacz wszystkie promocje