Nowości firmy Dummel

 
Firma Dummel poszerzyła swoją ofertę wprowadzając nowe narzędzia.
Dodatek obejmujący nowości na lata 2020-2021 można pobrać TUTAJ.
 
 

UltraMini

Nowe oprawki UMHB wraz z tulejkami redukcyjnymi pozwalają na zamocowanie narzędzi Ultramini w gniazdach przeznaczonych do obróbki na przechwycie.
Jednocześnie złącze w kołnierzu oprawki doprowadzające chłodziwo umożliwia obróbkę z chłodzeniem również na maszynach gdzie brak jest doprowadzenia chłodziwa bezpośrednio do gniazda maszyny.
Kolejną nowością są wkładki Ultramini UM.MASTER pomagające ustawić oprawki w osi obrabianego detalu.
Pojawienie się kolejnych wymiarów wkładek do wytaczania kopiowego, wytaczania płaskiego dna, gwintu i rowków wewnętrznych oraz całkowicie nowe serie wkładek do wykonywania rowków czołowych z pełnym promieniem.

Minicut

minicut
Do systemu MiniCut zostały wprowadzone nowe rozmiar płytek do wykonywania rowków poprzecznych S18 i S20 oraz zwiększone zostało spektrum szerokości już istniejących serii płytek w tym do wykonywania rowków z pełnym promieniem.

MikroMIll

mikromill
Zwiększenie możliwości frezowania gwintów o kolejne profile gwintów metrycznych.
Nowa seria frezów do wykonywania gwintów Whitworth’a o skokach 19 i 28 zw/1”.
Mikromill
Nowa seria narzędzi MA10.TS / MA12.TS / MA16.TS pozwala na frezowanie rowków teowych zgodnie z DIN 650.
Frezy te występują zarówno w wersji o profilu zgubnym jak i wykańczającym gdy wymagana jest wysoka jakość powierzchni.

MiniMill

MiniMill
MiniMill
Nowe monolityczne oprawki MiniMill ZH .ER pozwalają na bezpośrednie zamocowanie ich w oprawce ER ze względu na zgodność z DIN 6499.
Zamocowanie takie pozwala na bardzo dokładne i powtarzalne mocowanie przekładające się na dokładność powtarzalność wykonywanej obróbki.
minimil
Wśród płytek MiniMill dostępna jest nowa seria płytek do odcinania detali. Pochylenie krawędzi tnącej o 8˚ pozwala na odcięcie detalu bez gradu.
Poza nowymi płytkami do odcinania w dalszym ciągu rozwijane są serie płytek do frezowania rowków w tym również do rowków z pełnym promieniem.

Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Promocje

Zobacz wszystkie promocje