Łamacze wiórów do produkcji małych części i mikro cięcia

Brak łamania wiórów i niewystarczająca ich ewakuacja to główne wyzwania podczas obróbki skrawaniem. Nacisk kładzie się również na wysoką produktywność, niezawodność procesu i jak najdłuższą żywotność narzędzi.

Dlatego idealna kontrola wiórów jest kluczowym zagadnieniem we wszystkich nowoczesnych procesach produkcyjnych. Wymagania te są często trudne do spełnienia w przypadku szlifowanych łamaczy wiórów.

Nowe technologie produkcyjne, pozwalające na tworzenie dowolnych trójwymiarowych kształtów, znacznie zwiększyły możliwości w porównaniu z technologią szlifowania. Nowa seria narzędzi Multidec® G-LINE wykorzystuje te technologie czego wynikiem są kolejne geometrie łamaczy wiórów, dopasowane do wypróbowanych płytek z serii multidec®-CUT 1600 i -CUT 3000.

Łamacze te zapewniają znaczną poprawę procesu obróbki w szerokiej gamie materiałów, co jest szczególnie widoczne w przypadku materiałów trudnych w obróbce, takich jak superstopy.

Oprócz znacznie lepszej kontroli wiórów, w porównaniu ze szlifowanymi łamaczami wiórów, można osiągnąć wartości skrawania do 30% wyższe a żywotność narzędzia dłuższą nawet o 50%.

Zalety:

  • zwiększona kontrola wiórów,
  • wyższe parametry skrawania,
  • wzrost żywotności narzędzi,
  • zmniejszenie objętość wiórów,
  • zwiększona niezawodność procesu,
  • wytrzymały i odporny na ścieranie węglik oraz dwie wytrzymałe powłoki,
  • ostre i zaokrąglone krawędzie tnące,
  • może być stosowany na wszystkich oprawkach multidec®-CUT 1600 i multidec®-CUT 3000.

 

GS12
Geometria „GS12” łączy w sobie zalety sprawdzonego łamacza wiórów z linii produktów „GS” z dokładnością szlifowanej płytki do przecinania. Ostra krawędź tnąca zapewnia doskonałą zdolność cięcia. Sprawia to, że jest to wybór numer jeden w szerokiej gamie zastosowań, w których wymagane jest delikatne skrawanie i dobra kontrola wiórów, również przy niższych prędkościach posuwu.
GT20
Geometria „GT20” to kolejna geometria odcinania, która jest dostępna z ostrą i lekko zaokrągloną krawędzią skrawającą w porównaniu do „GS12”. Specjalna konstrukcja tego łamacza wiórów gwarantuje doskonały spływ wiórów, krótkie wióry i generuje gładkie powierzchnie obrabianego przedmiotu, nawet przy wyższych prędkościach posuwu.
GB20
Geometria „GB20” zapewnia optymalne i niezawodne formowanie wiórów zarówno przy małych, jak i większych głębokościach skrawania i posuwach. Łączy wyjątkowo ostrą krawędzią skrawającą w połączeniu z wieloetapowymi łamaczami wiórów.
GC20
Geometria „GC20” została dostosowana do operacji planowania, rowkowania i toczenia. Praca w trzech kierunkach przy ekstremalnie małych i dużych głębokościach skrawania i posuwach wymaga bardzo zaawansowanego łamacza wiórów w celu uzyskania optymalnej kontroli wiórów. Taka geometria zapewnia dobre rozwiązanie w prawie każdym materiale.

Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Promocje

Zobacz wszystkie promocje